Na pomoč! ribe mi razpadejo :(

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

tema odprta - 20. jul 2005 22:40 | ogledi: 4.130 | odgovori: 8

Hojla,

kadarkoli pečem ribe v ponvi, mi razpadejo. Pa ni važno, a gre za sveže, zamrznjene, fileje, cele ribe, sladkovodne ali morske...rezultat je vedno isti: razpadla riba in obupana jaz . Pojma nimam, kaj delam narobe. Na pomoč!!!

hvala,

maja

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

21. jul 2005 7:06

Čao, po moje so ribe preveč mokre, poskusi jih dobro osušiti ali obrisati pred peko. Ali imaš pa morda premalo vroče olje? Jaz peče, ribe tako, da jih dobro oplaknem, osušim, mariniram z olivnim oljem in dišavami in spečem v dobro razgreti teflonki, brez olja pb. 7 min na eni in 5 na drugi strani. Še vedno so mi uspele, tudi zamrznjene. Lep pozdravček, S.

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

21. jul 2005 7:12

Obvezno jih obrišite do suhega preden jih položite v olje, ki mora biti res vroče, da ribo takoj zapeče. Obrnete jo samo enkrat, če jo večkrat bo razpadla. Med peko je ne polivajte z nobeno omako, to storite šele na kancu, ko je riba že na krožniku.Svetujem da pečete vedno sveže ribe, ali pa popolnoma odtaljene, ker če damo v ponev še zmrznjeno ribo, bo spustila vodo (led se stopi) in bo v ponvi nastala juha, zaradi katere bo riba bolj kuhana kot pečena in bo razpadala. Tako, zdaj pa veselo na delo in jelo....uspelo vam bo! ANJA

OOTBOXZY  

član od: 24.9.2002

sporočila: 8

22. jul 2005 12:51

Precej pomaga tudi ce jo pokapas z limono. LP OOTBOXZY

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

22. jul 2005 14:50

Nemogoče, da ti razpade če jo osušiš.... Jaz jo operem in zavijem v prtič in popivnam vso vodo. Nato jo solim in povaljam v moki (navadni, riževi...) in jo nato vržem v res vroče olje. Ribo pustiš pri miru, posodo pa zibaš sem in tja, da olje pride v vse dele ribe. Ko je pečena na eni strani jo obrnem in popečem na drugi strani. Ribe ne obračaj večkrat - samo enkrat. Če jo pečem v ponvi dam za prst olja. Lahko jo pa pečeš na žaru brez ali z zelo malo olja. Meni osebno je boljša v olju. Suzi Sporočilo je spremenil(a) SUZANAZ dne 22. jul 2005 14:50:59

edis  

član od: 31.5.2005

sporočila: 25

22. jul 2005 20:31

To pa zato,ker nimaš prave ponve in lopatke!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! LP EDIS edis

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

22. jul 2005 21:52

Še nikoli, a ma nikoli, nisem obrisala in osušila ribe, pa tudi razpadle mi niso še nikoli, tako da to dvoje ne more bit povezano Jaz bi prej rekla, da morda olje ni dovolj vroče. Pa jaz samo enkrat nisem pomokala ribe in takrat mi je začela razpadat (mogoče je povezano s tem, ali pa tudi ne...) Pa obrnit jo moraš res samo enkrat. No, tole z brisanjem rib me je pa res presenetilo...mm, tega še nisem slišala... Pozdravčke, nevedna Nojči

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

22. jul 2005 22:25

hvala za nasvete očitno sem delala kup napak: rib nikoli nisem obrisala, niti pomokala, pa tud obrčala sem jih veselo, ker so itak razpadle že ob prvem obračanju bom poskusila znova maja

cukrcek  

član od: 21.7.2005

sporočila: 162

23. jul 2005 15:55

Po moje da je krivo prevečkratno obračanje..............jaz jih malo osušim, dam vegete in pred pečenjem povaljam v gresu (ali koruzni moki) in se lepo držijo.............pa še hrustljave so..........mmmmmmmmmm..... cukrček

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti